"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska". Nocny wpis premier na Twitterze

Polska
"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska". Nocny wpis premier na Twitterze
PAP/Radek Pietruszka

"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy" - napisała we wtorek w nocy na Twitterze premier Beata Szydło

Kilka godzin wcześniej media poinformowały o planowanej rekonstrukcji w rządzie; RMF FM i "Rzeczpospolita" spekulowały, że na stanowisku premiera Beatę Szydło zastąpi obecny wicepremier Mateusz Morawiecki.

 

 

Karczewski: piękny tweet

 

O tę kwestię zapytany został na antenie radiowej Jedynki marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Rozczaruję pana i państwa. Nie byłem wczoraj na Nowogrodzkiej - powiedział. - Nie mam informacji z pierwszej ręki - dodał.

 

- Mam nadzieję, że niedługo skończymy debatę na temat rekonstrukcji, że ona po prostu nastąpi - powiedział Karczewski. Podkreślił, że nie chciałby komentować "spekulacji, dywagacji", ponieważ one się zmieniają.

 

Odnosząc się do wpisu premier, Karczewski ocenił, że to "prawdziwy tweet mówiący o tym, co w Polsce jest najważniejsze". - Bo w Polsce faktycznie najważniejsza jest rodzina i te wartości, które wyznajemy - ocenił. - To jest piękny tweet, ja ten tweet - tak to się mówi - zretweetowałem i na moim koncie jest również ten tweet, bo ja się absolutnie z panią premier zgadzam - dodał.

 

Rozmowy na Nowogrodzkiej

 

We wtorek lider PiS Jarosław Kaczyński spotykał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu.

 

Poseł Wojciech Szarama (szef okręgu gliwickiego) wychodząc ze spotkania przyznał, że rozmawiano także nt. rekonstrukcji rządu. Pytany o Mateusza Morawieckiego podkreślił, że "Mateusz Morawiecki zawsze odgrywał dużą rolę i dalej tak będzie". - Będziemy jeszcze o wszystkim rozmawiać - zapowiedział poseł.

 

Morawiecki za Szydło


Według radia RMF FM najnowszy scenariusz rekonstrukcji rządu autorstwa Jarosława Kaczyńskiego, zaprezentowany podczas wtorkowej narady przewiduje, że wicepremier Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu. Jak podkreśla RMF FM pozostałe zmiany w rządzie mają zależeć od propozycji Mateusza Morawieckiego.

 

"Jarosław Kaczyński miał jednak sugerować, że ze stanowiskiem pożegna się szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski”- dowiaduje się reporter RMF.

 

Również według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" podanych na Twitterze "Morawiecki może zostać premierem w przyszłym tygodniu".

 

Rekonstrukcja rządu


Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

 

Szef PiS Jarosław Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie