"Żaden Wąsik ani Błaszczak mnie nie zastraszą". Petru o wniosku ws. uchylenia mu immunitetu

Polska
"Żaden Wąsik ani Błaszczak mnie nie zastraszą". Petru o wniosku ws. uchylenia mu immunitetu
Polsat News

"Żaden Wąsik ani Błaszczak mnie nie zastraszą" - tak były lider Nowoczesnej Ryszard Petru odniósł się w poniedziałek do informacji o skierowaniu do sejmowej komisji wniosku o pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

Prywatny akt oskarżenia Maciej Wąsik, sekretarz stanu w KPRM i zastępca koordynatora służb specjalnych, skierował przeciw Petru w końcu sierpnia. Uzasadniał wówczas, że szef Nowoczesnej publicznie nazywał go oraz ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego przestępcami.

 

W połowie września pełnomocnik Wąsika złożył w Sejmie wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Ryszarda Petru. Bez uchylenia immunitetu przez Sejm sąd w danej sprawie nie może prowadzić procesu posła.

 

Wniosek skierowany do komisji regulaminowej

 

Petru udostępnił w poniedziałek na Twitterze pismo jakie otrzymał od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, informujące, że wniosek o uchylenie mu immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności karnej został skierowany do komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

 

"Chcą uchylić mi immunitet. Ale żaden Wąsik ani Błaszczak mnie nie zastraszą!" - skomentował Petru. "Powtarzam: 1. Wąsik został uznany za przestępcę. 2. Błaszczak jest politycznie odpowiedzialny za śmierć Igora Stachowiaka" - napisał na Twitterze polityk.

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie