Ukraina: atak rosyjskich dywersantów w pobliżu elektrowni i zapory w Switłodarsku

Świat
Ukraina: atak rosyjskich dywersantów w pobliżu elektrowni i zapory w Switłodarsku
flickr.com/Ministry of Defense of Ukraine/CC BY-SA 2.0

Ukraińskie siły rządowe odbiły atak rosyjskiej grupy dywersyjno-zwiadowczej w pobliżu strategicznie ważnego miasta Switłodarsk w obwodzie donieckim, na wschodzie Ukrainy - poinformował w poniedziałek sztab armii w Kijowie.

W starciu zginął jeden rosyjski żołnierz, a dwóch zostało rannych - przekazało ukraińskie dowództwo na Facebooku.

 

Według komunikatu do potyczki doszło w poniedziałek i ze strony przeciwnika uczestniczyli w niej żołnierze z 7. brygady zmotoryzowanej 2. korpusu 8. armii Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej.

 

"W wyniku starcia dywersanci porzucili dwóch rannych i ciało zabitego i w pośpiechu opuścili miejsce zdarzenia" - napisano w wojskowym komunikacie.

 

W Switłodarsku w obwodzie donieckim blisko granicy obwodu ługańskiego, znajduje się ważna elektrociepłownia i sztuczny zbiornik wodny z zaporą. Miasto leży w pobliżu tzw. łuku switłodarskiego, na południe od którego leży równie ważne dla stron konfliktu miasto Debalcewe, które od lutego 2015 r. jest kontrolowane przez separatystów prorosyjskich z Donieckiej Republiki Ludowej.

 

Konflikt ze wspieranymi przez Rosję separatystami trwa na wschodzie Ukrainy od kwietnia 2014 roku. Zginęło w nim ponad 10 tys. ludzi, z czego ponad 2,5 tys. to ofiary cywilne.

 

W ubiegłym tygodniu minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował, że siły zbrojne w opanowanych przez prorosyjskich separatystów rejonach Donbasu liczą 35 tys. ludzi. Są wśród nich miejscowi bojownicy, najemnicy z innych państw i żołnierze regularnej armii rosyjskiej - powiedział Awakow.

 

 

 

PAP, polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie