Woda z wodociągu w Piszu jest już zdatna do picia

Polska
Woda z wodociągu w Piszu jest już zdatna do picia
Polsat News

Woda z publicznego wodociągu zaopatrującego ponad 21 tys. mieszkańców mazurskiego Pisza i kilkunastu okolicznych wsi jest już zdatna do spożycia - podały w piątek służby sanitarno-epidemiologiczne.

Wodociąg zaopatruje 21,9 tys. mieszkańców Pisza i okolicznych wsi: Babrosty, Borki, Imionek, Jabłoń, Jagodne, Jeglin, Kałęczyn, Karwik, Łupki, Maldanin, Snopki, Szczechy Małe, Szczechy Wielkie, Trzonki, Wąglik i Zdory. O tym, że woda z tego wodociągu ponownie nadaje się do spożycia poinformował w wydanym w piątek komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piszu.

 

Od wtorku obowiązywała decyzja służb sanitarnych o braku przydatności do spożycia wody z tego wodociągu. Powodem było wykrycie obecności bakterii z grupy coli. Oznaczało to, że woda nie spełnia wymagań jakościowych określonych rozporządzeniem ministra zdrowia.

 

Brak zanieczyszczeń mikrobiologicznych

 

W tym czasie wodę wodociągową można było wykorzystywać jedynie do celów sanitarnych i gospodarczych po przegotowaniu. Mieszkańcom Pisza i pobliskich wsi gmina dostarczała wodę pitną w butelkach i beczkowozach.

 

W ostatnich dniach służby sanitarne ponownie pobrały próbki wody, aby zweryfikować pierwsze badania, a uzyskane wyniki nie wykazały już obecności zanieczyszczeń mikrobiologicznych w sieci wodociągowej.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie