W piątek strażacy interweniowali ponad 2 tys. razy w związku z opadami śniegu

Polska
W piątek strażacy interweniowali ponad 2 tys. razy w związku z opadami śniegu
Polsat News

Niemal 2 tys. razy interweniowali w piątek strażacy w związku z opadami śniegu, deszczu i silnym wiatrem - poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Łącznie od czwartku w związku z opadami śniegu interweniowali ponad 3 tys. razy.

- Od północy do godziny 21 odnotowano 1980 interwencji związanych z usuwaniem skutków atmosferycznych - poinformował w piątek wieczorem rzecznik PSP. Jak podał, najwięcej interwencji było w woj. mazowieckim - 590, łódzkim - 372, śląskim - 271, warmińsko-mazurskim - 212 i świętokrzyskim - 216.

 

Wcześniej - w piątek rano - Frątczak podał, że w czwartek odnotowano 1059 interwencji związanych z usuwaniem skutków atmosferycznych.

 

Ponad 70 tys. odbiorców bez prądu


W wyniku intensywnych opadów śniegu w kraju bez prądu pozostaje około 72,3 tys. odbiorców na terenie siedmiu województw - poinformował w piątek wieczorem na Twitterze dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak. Zapewnił, że trwają prace naprawcze. Rano prądu nie miało 132,3 tys. odbiorców.

 

Jak podał Kubiak, zgodnie ze stanem na godzinę 20.30, w piątek bez prądu pozostaje około 30 tys. 865 odbiorców w województwie mazowieckim, 16 tys. odbiorców w woj. świętokrzyskim, 14 tys. 241 - w łódzkim, 5 tys. 500 - w podlaskim, 3 tys. 381 - w warmińsko-mazurskim, 2 tys. 149 - w śląskim i 229 - w małopolskim.

 

W piątek w Polsce w wielu miejscach pada śnieg i śnieg z deszczem. Bez opadów głównie na południu kraju.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie