Śmierć niemowlęcia z Ełku. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa dla jego ojca

Polska
Śmierć niemowlęcia z Ełku. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa dla jego ojca
Polsat News

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach (Podlaskie) postawiła w piątek zarzut zabójstwa dwumiesięcznego chłopca jego ojcu, 25-letniemu mieszkańcowi Ełku. Niemowlę wskutek licznych obrażeń ciała kilka dni temu zmarło w białostockim szpitalu.

Niemowlę zmarło we wtorek rano w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, gdzie przywieziono je przed dwoma tygodniami ze szpitala w Ełku.

 

Dziecko trafiło do szpitala z rozległymi obrażeniami. Prokuratura Rejonowa w Ełku postawiła wówczas ojcu dziecka zarzut znęcania nad synem i spowodowania u niego obrażeń zagrażających życiu. Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanego.

 

W związku ze śmiercią chłopca śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Rzecznik prasowy prokuratury Ryszard Tomkiewicz poinformował, że po przeprowadzonej sekcji zwłok, prokuratura zdecydowała się postawić 25-latkowi zarzut zabójstwa.

 

"Nie był to jednorazowy przypadek"

 

Sekcja wykazała u chłopca także pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu oraz pękniętą piszczel. Tomkiewicz dodał, że wykryto dodatkowe obrażenia wewnętrzne niemowlęcia, których wcześniej nie zdiagnozowano, m.in. złamanie żeber, które się zrosły. "To świadczy, że ojciec znęcał się nad synem wcześniej i nie był to jednorazowy przypadek" - powiedział Tomkiewicz.

 

Tomkiewicz powiedział, że podejrzany nie przyznał się do zabójstwa. Matka dziecka ma nadal status świadka w sprawie.

 

Jak informuje prokuratura, mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu a rodzina nie miała "niebieskiej karty" i nie była objęta pomocą społeczną.

 

Lekarzom nie udało się uratować chłopca

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-latek 15 listopada opiekował się synem pod nieobecność w domu 18-letniej matki. To on wezwał pogotowie. Dwumiesięczne niemowlę w ciężkimi stanie, z obrażeniami mogącymi wskazywać na pobicie, trafiło najpierw do szpitala w Ełku. Stamtąd zostało przetransportowane śmigłowcem na oddział intensywnej opieki medycznej w Białymstoku, gdzie lekarze walczyli o życie chłopca.

 

Ze względu na obrażenia stwierdzone u dziecka personel ełckiego szpitala zawiadomił policję, która jeszcze tego samego dnia zatrzymała ojca niemowlęcia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie