Podejrzany o pedofilię ukrywał się ponad rok. Został zatrzymany w mieszkaniu

Polska
Podejrzany o pedofilię ukrywał się ponad rok. Został zatrzymany w mieszkaniu
Polsat News

23-letni mężczyzna poszukiwany od ponad roku listem gończym pod zarzutem pedofilii został zatrzymany przez policjantów w Żabnie w woj. małopolskim. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, mężczyzna został zatrzymany podczas przeszukania mieszkania, w którym - według uzyskanych przez policję informacji - miał przebywać.

 

Na miejscu policjantom powiedziano, że poszukiwanego w mieszkaniu nie ma, a domownicy stanowczo zaprzeczali, by go widzieli. Funkcjonariusze zwrócili jednak uwagę, że na stole znajduje się o jeden kieliszek więcej, a w pokoju obok jest szeroko otwarte okno. W trakcie przeszukiwania posesji znaleziono 23-latka, który ukrył się pomiędzy ogrodzeniem i budynkiem gospodarczym.

 

Był poszukiwany listem gończym

 

Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Żarach za przestępstwa określone w artykule 200 kodeksu karnego, mówiącym o obcowaniu płciowym z małoletnim poniżej 15 lat lub dopuszczeniu się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej. Wydano za nim także Europejski Nakaz Aresztowania (ENA), bo podejrzany ukrywał się także poza granicami kraju.

 

Zatrzymany został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rejonowy w Żarach, gdzie toczy się przeciwko niemu postępowanie.

 

PAP

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie