Ławrow: USA specjalnie sprowokowały Kim Dzong Una

Świat
Ławrow: USA specjalnie sprowokowały Kim Dzong Una
PAP/EPA/Fabio Frustaci

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział w wywiadzie dla białoruskiej telewizji RTR-Białoruś, że w kwestii kryzysu jądrowego "wina jest po obu stronach" - Korei Płn. i USA. Dodał, że Rosja popiera rozwiązanie dyplomatyczne sporu.

- Wrażenie jest takie, że oni specjalnie sprowokowali (przywódcę Korei Płn. - red.) Kim Dzong Una - cytuje wypowiedź Ławrowa białoruska telewizja STW, zapowiadając pełną wersję wywiadu z rosyjskim ministrem, która będzie wyemitowana w sobotę na kanale RTR-Białoruś.

 

- Dlatego potępiając rakietowo-jądrowe awantury Pjongjangu, nie możemy nie potępić prowokacyjnego zachowania naszych amerykańskich kolegów - oświadczył Ławrow.

 

Dodał, że Rosja zajmuje stanowisko, że należy "kroczyć wyłącznie drogą dyplomatyczną”, aby uniknąć eskalacji konfliktu, w którym „wina jest po obu stronach".

 

Korea Północna przeprowadziła w środę (we wtorek czasu polskiego) kolejną próbę rakiety balistycznej i obwieściła, że program budowy jej strategicznych sił jądrowych został zrealizowany. Pjongjang twierdzi, że Korea Płn. dołączyła do grona mocarstw jądrowych, a jej rakiety mogą uderzać w cele w USA.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie