"Jesteśmy faworytem grupy". Kręcina o rywalach polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Świata w Rosji

Polska

Polacy poznali w piątek grupowych rywali piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Biało-czerwoni zagrają z Senegalem, Kolumbia i Japonia. Zdaniem byłego sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręciny, dzięki dobrej pozycji w rankingu FIFA, Polska jest faworytem.

- Kilka razy byłem w środku finału, więc mogę powiedzieć, że to zupełnie jest rzecz przypadkowa jakie są losy drużyn, które już grają w finałach - Zdzisław Kręcina ostrożnie oceniał gość w programie "Wydarzenia" szanse poszczególnych ekip na sukces w mistrzostwach.


- Musimy ocenić rywali na tle naszej reprezentacji. Poprzednie, czy też te elimanacje, które się zakończyły, wskazują na to, że jesteśmy faworytem, bo mamy dobre miejsce w rankingu FIFA (Jesteśmy sklasyfikowani na 7 miejscu - red.). Tak oczywiście, jesteśmy faworytami grupy - dodał już bardziej zdecydowanie były sekretarza generalnego PZPN.

 

Podopieczni Adama Nawałki zagrają w Rosji w grupie z Kolumbią, Senegalem i Japonią.  Pierwszym rywalem Polski będzie Senegal. Mecz odbędzie się 19 czerwca w Moskwie na stadionie Spartaka. W drugim spotkaniu Polacy zagrają 24 czerwca w Kazaniu z Kolumbią, a ostatnią grą fazy grupowej będzie konfrontacja z Japonią w Wołgogradzie - 28 czerwca.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie