Dwaj żołnierze z bazy w Świdwinie popełnili samobójstwo. Prokuratura wszczęła śledztwo

Polska
Dwaj żołnierze z bazy w Świdwinie popełnili samobójstwo. Prokuratura wszczęła śledztwo
Polsat News, zdj. ilustracyjne

Prokuratura Okręgowa do Spraw Wojskowych w Poznaniu oraz Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzą dwa odrębne śledztwa ws. samobójstw dokonanych przez żołnierzy zawodowych z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie (Zachodniopomorskie).

- Na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie w niedzielę ujawniono zwłoki żołnierza, który dokonał samobójczego zamachu przy użyciu broni służbowej - poinformował w piątek prokurator Wydział Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu major Łukasz Jakuszewski.

 

Jak wyjaśnił, na miejscu zdarzenia zostały dokonane czynności dochodzeniowo-śledcze, w tym przesłuchano świadków. - Na tym etapie nie wiemy jeszcze, jakie były przyczyny targnięcia się na życie przez żołnierza. Oczekujemy opinii po przeprowadzeniu sekcji zwłok - oznajmił prokurator Jakuszewski.

 

- Sprawa prowadzona jest w kierunku artykułu 151 Kodeksu karnego czyli doprowadzenie namową do targnięcia się na własne życie - dodał.

 

"Nie należy łączyć tych spraw"

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska poinformowała, że "w poniedziałek na terenie jednej z posesji w Mirosławcu zostało ujawnione ciało mężczyzny, który jak ustalono był żołnierzem zawodowym". Jak wyjaśniła, mężczyzna pełnił służbę w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

 

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztw ws. zdarzenie w Mirosławcu także z artykułu 151 Kodeksu Karnego.

 

"Sprawy dotyczące tych dwóch samobójstw żołnierzy z bazy lotniczej w Świdwinie są prowadzone odrębnie i nie należy ich łączyć ze sobą" - podkreśliła prokurator Biranowska-Sochalska.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie