"Thereso May, nie skupiaj się na mnie, skup się na islamskim terroryzmie, który panoszy się w Wielkiej Brytanii"

Świat
"Thereso May, nie skupiaj się na mnie, skup się na islamskim terroryzmie, który panoszy się w Wielkiej Brytanii"
PAP/EPA/Kevin Dietsch/POOL

Tweet prezydenta USA był odpowiedzią na krytykę premier Wielkiej Brytanii dotyczącą promowania przez niego filmików wideo udostępnionych przez Jaydę Fransen - wiceszefową skrajnie prawicowego ugrupowania Britain First.

"Thereso May, nie skupiaj się na mnie, skup się na destrukcyjnym, radykalnym islamskim terroryzmie, który panoszy się w Wielkiej Brytanii. My radzimy sobie dobrze!" - napisał Trump na Twitterze w środę późnym wieczorem czasu lokalnego.

 

May skrytykowała wcześniej ugrupowanie Britain First, mówiąc, że stara się ono "podzielić brytyjskie społeczeństwo poprzez używanie nienawistnych narracji, które szerzą kłamstwa i podsycają napięcia".

 

Filmy udostępniane przez Jaydę Fransen mają przedstawiać antyspołeczne zachowania muzułmanów wobec osób innych wyznań.

 

Na jednym  z nich widać rozbicie figury Matki Boskiej przez muzułmanina, inny pokazywał bitego i kopanego holenderskiego chłopca chodzącego o kulach (część użytkowników zwracało uwagę, że w zdarzeniu nie uczestniczyli imigranci), a na trzecim można było zobaczyć osoby zrzucające nastolatka z dachu. Wszystkie trzy prezydent USA "podał dalej" na Twitterze.

 

Do drugiego wideo odniosła się na Twitterze holenderska prokuratura. Napisano, że podejrzany o pobicie nastolatek urodził się i wychował w Holandii.

 

Na tweeta prezydenta odpowiedziała Ambasada Holandii w Stanach Zjednoczonych. 

 

"Fakty mają znaczenie. Sprawca tego brutalnego ataku urodził się i wychował w Holandii, usłyszał wyrok i został ukarany zgodnie z holenderskim prawem" - napisano. 

 

 

PAP, polsatnews.pl

 

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie