Podbite oczy i posiniaczone twarze. Gwiazdy wystąpiły w obronie bitych kobiet

Kultura

Gwiazdy z podbitymi oczami i złamanymi nosami. Na co dzień Edyta Herbuś, Iza Kuna, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka i Grażyna Wolszczak zachwycają, a w kampanii społecznej "Kocham. Szanuję" szokują. Bo szokujące są dane o przemocy w polskich domach. Co trzecia kobieta przynajmniej raz w życiu doznała przemocy.

Szokujące zdjęcia są elementem kampanii, która ma zwrócić uwagę na los maltretowanych kobiet, które często boją się odejść od swoich oprawców. Ma im również pokazać, że życie bez przemocy jest możliwe.

 

 

Twórcy kampanii, w której wzięły udział m.in. Edyta Herbuś, Iza Kuna, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka i Grażyna Wolszczak, liczą, że dzięki zaangażowaniu znanych twarzy, uda się pokazać kobietom, że nie są same, że należy reagować na akty przemocy oraz, że w kraju są odpowiedzialne struktury, które pomagają wyjść z kręgu przemocy.

 

Kampania ma także na celu zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z przeciwdziałaniem przemocy. 

 

Według oficjalnych danych organizatorów kampanii "Kocham.Szanuję" prawie milion kobiet rocznie doznaje jakiejkolwiek formy przemocy w Polsce. Co trzecia kobieta w przynajmniej raz w życiu doznała przemocy. Tylko 20 proc. (oficjalnie zgłoszonych) sprawców przemocy zostaje skazana.

 

Polsat News, polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie