Nowoczesna i PSL nie zgłoszą swoich kandydatów do KRS. PO i Kukiz'15 nie podjęły decyzji

Polska
Nowoczesna i PSL nie zgłoszą swoich kandydatów do KRS. PO i Kukiz'15 nie podjęły decyzji
PAP/Rafał Guz

Posłowie Nowoczesnej i PSL zadeklarowali, że jeśli nowela ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa wejdzie w życie, to nie będą zgłaszać do KRS swoich kandydatów; PO i Kukiz'15 nie podjęły jeszcze w tej sprawie decyzji.

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka kontynuuje w czwartek prace nad prezydenckim projektem nowej ustawy o SN. We wtorek wieczorem przyjęła, wraz z poprawkami PiS, prezydencki projekt nowelizacji ustawy o KRS.

 

"PO czeka na weto prezydenta"

 

Lider PO Grzegorz Schetyna powiedział, że czeka na weto prezydenta Andrzeja Dudy do ustaw dot. Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Dlatego - mówił - Platforma nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie chciała zgłosić swoich kandydatów do nowej KRS.

 

Rzecznik Kukiz'15 Jakub Kulesza powiedział, że jego klub jeszcze nie podjął decyzji, czy będzie zgłaszał swoich kandydatów do KRS. - Za wcześnie, aby jeszcze o tym mówić. Trwają prace nad prezydenckim projektem ustaw o KRS i SN, przed nami jeszcze drugie czytanie i decyzja prezydenta czy podpisze ustawy czy je zawetuje. Dopiero potem będziemy o tym decydować - powiedział.

 

"To zagłada polskiemu systemu sądownictwa"

 

Swoich kandydatów do KRS nie zamierza zgłaszać Nowoczesna. - Nie będziemy brać udziału w czymś, co jest zagładą polskiego systemu sądownictwa, nie zamierzamy zgłaszać naszych kandydatów - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

 

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak powiedział, że ludowcy nie są zainteresowani wskazywaniem swoich kandydatów. - Nas ustawki kadrowe z PiS nie interesują - podkreślił.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie