Zima tuż tuż. W czwartek będzie biało niemal w całym kraju

Polska

W czwartek Polska znajdzie się w zasięgu rozległego niżu, który przyniesie ze sobą chłodną i wilgotną, polarno-morską masę powietrza. W efekcie niemal w całym kraju spadnie śnieg lub śnieg z deszczem. Bez opadów jedynie na zachodzie kraju.

Szczególnie intensywne opady śniegu, miejscami nawet śnieżyce i zawieje śnieżne, spodziewane są na Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie.

 

Temperatura maksymalna od 0 st. do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty. Wysoko w Bieszczadach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje i zamiecie.

 

Ile spadnie śniegu? W pasie od Śląska i Małopolski przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Warmię, Mazury i Suwalszczyznę prognozuje się od 7 do nawet 12 cm białego puchu. Na pozostałym obszarze od 3 do 7 cm.

 

 

Ze śniegiem od środy zmagają się mieszkańcy Śląska, gdzie doszło do blisko 50 kolizji. Na trasie Imielin-Mysłowice Brzezinka wstrzymano też ruch pociągów, bo połamane przez ciężki śnieg gałęzie spadły na trakcję.

 

Z zimy cieszą się już turyści w Tatrach. W kolejnych dniach opadom śniegu towarzyszyć ma tam spory mróz: nawet do - 10 stopni Celsjusza. W górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

 

Twoja Pogoda, PAP, wideo: Polsat News

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie