Problemy zdrowotne prezesa PiS. "Przechodzi rehabilitację"

Polska
Problemy zdrowotne prezesa PiS. "Przechodzi rehabilitację"
PAP/Radek Pietruszka

- Jarosław Kaczyński od kilku tygodni przechodzi rehabilitację w związku z problemami z kolanem. To nie jest poważne schorzenie, to są typowe kwestie przeciążeniowe - mówi lekarz Wojskowego Instytutu Medycznego w rozmowie z "WP". Z kolei według "Faktu", Kaczyński nie chce poddać się operacji, bo wyłączyłoby go to na dłuższy czas z pracy. - Decyzja o zabiegu została odroczona - dodał lekarz.

Problemy prezesa PiS z kolanem miały zacząć się ponad rok temu. - Szef zaczął odczuwać ból przy chodzeniu. Zawsze chodził szybko, energicznie, a nagle zaczął lekko utykać, potem coraz bardziej. W końcu dał się namówić na wizytę u lekarza - mówi "WP" osoba z otoczenia Kaczyńskiego.

 

Jeden z polityków PiS przytacza nawet sytuację sprzed kilku tygodni, gdy na spotkaniu z lokalnymi działaczami prezes wszedł na scenę i przeprosił wszystkich, że musi przemawiać na siedząco, czego nigdy raczej nie robi. 

 

"Staramy się nieinwazyjnymi metodami usprawnić kolano"

 

Jak podał "Fakt", polityk nie chce się zgodzić na operację. 

 

- Zabieg operacyjny to bardzo poważna sprawa. Na pewno swoją rozległością większa niż rehabilitacja, stąd na chwilę obecną decyzja o operacji Jarosława Kaczyńskiego jest odroczona i staramy się nieinwazyjnymi metodami usprawnić kolano - mówi ppłk lek. Jarosław Kowal, rzecznik WIM-u.

 

Jak przyznaje, częstotliwość zabiegów prezesa PiS zależy od nasilenia dolegliwości. - To nie jest poważne schorzenie, to są typowe kwestie przeciążeniowe. Dlatego w pierwszym etapie leczenia włączono rehabilitację - wyjaśnia.

 

wp.pl, Fakt

 

zdr/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze