"Poważne uprowadzenie i rekordowa kwota okupu". Policja uwolniła żonę biznesmena

Polska

- Blisko 200 policjantów było zaangażowanych w uwolnienie żony biznesmena porwanej dla okupu i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa; kobieta cała i zdrowa wróciła do bliskich; mężczyźni usłyszeli zarzuty - powiedział w środę komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Komendant główny policji przekazał, że policjanci pracowali intensywnie nad sprawą ponad dwa tygodnie. - Sprawa miała swój początek 13 listopada, kiedy w godzinach popołudniowych 43-letnia mieszkanka woj. śląskiego została zatrzymana do, jak się później okazało, fikcyjnej kontroli drogowej przez osoby używające elementów zbliżonych do policyjnego ubioru - relacjonował. Kobieta została uprowadzona; za jej uwolnienie zażądano okupu. Według nieoficjalnych informacji sprawcy chcieli otrzymać od bliskich kobiety ponad 1 mln euro.

 

 

Kobietę uwolniono po trzech dniach

 

Szef policji przekazał, że w sprawę zaangażowano blisko 200 policjantów. Pierwsze działania, jak relacjonował, podporządkowano temu, by kobieta została uwolniona. Ten cel udało się osiągnąć po trzech dniach, po przekazaniu sprawcom żądanego okupu. Kobieta została uwolniona w dobrym stanie zdrowia, bez jakichkolwiek obrażeń - powiedział.

 

Nadinsp. Szymczyk podał, że "od 16 listopada prowadzono czynności ukierunkowane na zebranie materiału dowodowego, który miał doprowadzić do zatrzymania sprawców". - Ten efekt został osiągnięty w miniony poniedziałek, kiedy zatrzymano trzeciego z mężczyzn podejrzewanych o dokonanie przestępstwa - dodał.

 

 

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy woj. śląskiego w wieku: 36, 43 i 52 lata, znani polskiej policji, notowani wcześniej za przestępstwa rozbójnicze, pobicia i udział w grupach zajmujących się obrotem narkotykami.

 

- Dwóch spośród trzech mężczyzn zatrzymanych w związku z porwaniem dla okupu 43-letniej mieszkanki woj. śląskiego zostało aresztowanych; trzeci jest przesłuchiwany - poinformowała zastępczyni prokuratora generalnego Beata Marczak.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie