Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbędzie się w maju

Kultura
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbędzie się w maju
PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Ślub księcia Harry'ego z amerykańską aktorką Meghan Markle odbędzie się w maju w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze - podał we wtorek rzecznik księcia. Para o swoich zaręczynach poinformowała poprzedniego dnia.

Książę Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i wnuk królowej Elżbiety II, jest piątym w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Ma 33 lata, a jego narzeczona, znana głównie z roli prawniczki w telewizyjnym serialu "W garniturach" - 36. 

 

Królowa Elżbieta II jest "zachwycona"


W uroczystościach w Windsorze będzie uczestniczyć królowa Elżbieta II, która jest "zachwycona" wiadomością o zaręczynach wnuka. 


Pierwsze oficjalne wspólne wystąpienie narzeczonych będzie miało miejsce w piątek w Nottingham, gdzie będą starali się promować dobroczynne działania na rzecz walki z HIV/AIDS i zapobiegania przestępczości młodzieży.

 

Markle zostanie ochrzczona w rycie anglikańskim


Markle, która uczęszczała w dzieciństwie do katolickiej szkoły, zostanie przed ślubem ochrzczona w rycie anglikańskim i przystąpi do konfirmacji - podał rzecznik księcia Harry'ego.


Młoda para wprowadzi się do Kensington Palace w Londynie, gdzie mieszkają już książę William i księżna Kate oraz dwoje ich dzieci.


Przyszły rok zapowiada się intensywnie dla brytyjskiej rodziny królewskiej. W kwietniu książę William i Kate spodziewają się przyjścia na świat trzeciego dziecka.


PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze