Poseł Kukiz'15 "przyłapany" na zakupach w niedzielę. A głosował za ograniczeniem handlu w ten dzień

Polska
Poseł Kukiz'15 "przyłapany" na zakupach w niedzielę. A głosował za ograniczeniem handlu w ten dzień
Twitter/Mateusz Małecki

Zdjęcie Pawła Grabowskiego z Kukiz’15 podczas niedzielnych zakupów zrobił i opublikował w sieci jeden z internautów. Natychmiast rozgorzała dyskusja, a część jej uczestników nazwało posła hipokrytą. - Wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni, bardzo przepraszam - powiedział Grabowski cytowany przez "Gazetę Wyborczą". Projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele trafił w piątek do Senatu.

Grabowski był jednym z 20 posłów Kukiz'15, którzy w piątek zagłosowali w Sejmie za przyjęciem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

 

"Pan poseł Grabowski chyba nie może się zdecydować: zakaz handlu w niedzielę czy jednak zakupy w niedzielę" - napisał na Twitterze i Facebooku autor zdjęcia.

 

 

Internauci zaczęli wytykać Grabowskiemu hipokryzję. "Ale on ma immunitet, to mu przecież wolno" - brzmi jeden z komentarzy na Twitterze.

 

"Gdyby w niedzielę sklep był zamknięty, to nie robiłbym zakupów"

 

Sam poseł w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" potwierdza, że w niedzielny poranek kupił buty, impregnat i szczotkę do ich czyszczenia. Nie widzi jednak sprzeczności. 

 

- Po pierwsze to nieprawda, że projekt zakazuje handlu w niedzielę. W ustawie znajduje się cała lista wyłączeń z tego zakazu. A jeśli coś nie jest kompletnie zakazane, to jest ograniczone - zauważa Paweł Grabowski.

 

Podkreśla również, że ustawa zakłada "intensyfikację w czasie tego ograniczenia". - Gdyby ten sklep był zamknięty, tobym oczywiście tam zakupów w niedzielę nie zrobił i przyszedłbym w inny dzień w tygodniu - powiedział.

 

"Ta regulacja w praktyce może się nie sprawdzić"

 

Przyjęta 254 głosami posłów z PiS i Kukiz'15 ustawa zakłada, że w okresie od marca do grudnia 2018 roku dwie niedziele w miesiącu będą handlowe. W 2019 roku zakazem handlu nie będzie objęta jedna niedziela w miesiącu. Od 2020 roku zakazem handlu mają być objęte już wszystkie niedziele.

 

- Do roku 2020 może się wiele zmienić. PiS może stracić władzę, a ta regulacja w praktyce może się nie sprawdzić. Jednak wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni, że kupiłem w niedzielę buty, bardzo za to przepraszam - powiedział Grabowski.

 

polsatnews.pl, wyborcza.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie