Obława sił bezpieczeństwa w Egipcie. Zabito 11 terrorystów

Świat
Obława sił bezpieczeństwa w Egipcie. Zabito 11 terrorystów
PAP/EPA/EGYPTIAN MINISTRY OF DEFENCE HANDOUT

Jedenastu terrorystów zostało zabitych w operacji sił bezpieczeństwa w mieście Ismailia na północnym wschodzie Egiptu - poinformowało we wtorek egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Po obławie sił bezpieczeństwa doszło do starć z "elementami terrorystycznymi" - poinformowało egipskie MSW.

Policja przeprowadziła nalot na miejsce, w którym podejrzewano, że była ukryta kontrabanda przeznaczona dla dżihadystów działających na półwyspie Synaj.

 

W piątkowym zamachu na meczet na półwyspie Synaj w Egipcie zginęło 305 osób, w tym 27 dzieci. 128 osób odniosło obrażenia.

 

Ataku dokonało 25-30 napastników, którzy pięcioma samochodami terenowymi podjechali pod meczet w miejscowości Bir al-Abd koło miasta Al-Arisz. Ze śledztwa i z rozmów z ocalałymi z ataku wynika, że napastnicy mieli zakryte twarze i byli ubrani w uniformy przypominające mundury wojskowe. Według prokuratora generalnego Egiptu Nabila Sadeka nieśli flagę dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS).

 

Egipskie siły wojskowe i służby bezpieczeństwa prowadzą na Synaju ciężką i kosztowną kampanię wymierzoną w bojowników ukrywających się w miastach, wsiach i górach. W całym kraju w ramach działań przeciwko bojówkom aresztowano tysiące osób.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie