"Myślę, że nic nie było dogadane". Romaszewska przyznaje, że nie zna poprawek PiS do prezydenckich projektów ustaw

Polska

- Generalnie nie, nie wszystkie. Część (...). Ja dzisiaj szukałam tych poprawek, to z trudem się łapałam, a czytałam to bardzo pilnie, zważywszy, że nie jestem specjalistką - odpowiedziała Zofia Romaszewska, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy, na pytanie dziennikarza Polsat News, czy zna poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS.

Zofia Romaszewska uczestniczy w posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, która we wtorek rozpatruje projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Razem z minister Anną Surówką-Pasek, nadzorującą Biuro Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta reprezentują prezydenta w Sejmie podczas prac nad ustawami o sądownictwie.

 

Zanim Sejm zajął się projektami prezydenta Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński w bezpośrednich rozmowach ustalali szczegóły reformy. Później rozmowy w sprawie prowadzili prezydencki minister Paweł Mucha i poseł PiS Stanisław Piotrowicz. 

 

"Nie mieliśmy tych poprawek"

 

- Myślę, że nic nie było dogadane - powiedziała w przerwie wtorkowego posiedzenia komisji Zofia Romaszewska.

 

- To jest taka sytuacja… to były kierunkowe rozmowy. Oczywiście, nikt nie chce nam uwierzyć, ale tak naprawdę było. Myśmy do końca nie mieli tych poprawek. To nie jest tak, że było wiadomo, że coś tam… - wyjaśniła doradczyni prezydenta.

 

polsatnews.pl 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie