Kujawsko-pomorskie: zderzenie ciężarówek z samochodami osobowymi. Krajowa "piątka" odblokowana

Polska
Kujawsko-pomorskie: zderzenie ciężarówek z samochodami osobowymi. Krajowa "piątka" odblokowana
Polsat News

Droga krajowa nr 5 łącząca Poznań z Bydgoszczą została odblokowana po 15 godzinach od wypadku czterech samochodów w Rogowie w powiecie żnińskim (woj. kujawsko-pomorskie). Służby musiały m.in. usunąć dwa tiry.

Informację odblokowaniu drogi przekazał dyżurny żnińskiej policji. Ruch może się już odbywać w obu kierunkach. Wcześniej, przez kilkanaście godzin kierowcy podróżujący DK nr 5 musieli wybierać objazdy.

 

Przyczyną wystrzelenie przedniej opony w ciężarówce

 

Ustalenia policji wskazują, że do wypadku doszło po wystrzeleniu przedniej opony w ciężarówce, która jechała od strony Gniezna w kierunku Żnina i zjechała na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do zderzenia z drugą ciężarówką i w konsekwencji do zderzenia z dwoma samochodami osobowymi.

 

- Kierujący drugim samochodem ciężarowym ma obrażenia ciała, które będą utrzymywać się powyżej siedmiu dni, co zdecyduje o zakwalifikowaniu tego zdarzenia drogowego jako wypadek - powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żninie mł. asp. Wioleta Burzych.

 

Dwie poszkodowane osoby

 

- Traktujemy ten wypadek jako jedno zdarzenie, ale są to dwa zderzenia tira z samochodem osobowym, które są od siebie oddalone o 200 metrów. Jedno było po prostu następstwem drugiego. Oba samochody ciężarowe leżą w rowie. Jeden przewoził piasek, a drugi słodycze - wafelki - mówił przed południem w poniedziałek dyżurny operacyjny województwa mł. bryg. Grzegorz Szymański.

 

Dyżurny poinformował, że jedna z poszkodowanych osób została zabrana przez pogotowie ratunkowe, a druga przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. To kierowcy tirów. Podróżującym samochodami osobowymi nic poważnego się nie stało. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze