Kozienice: śledztwo ws. zabójstwa żony i dwóch córek przez 39-latka

Polska
Kozienice: śledztwo ws. zabójstwa żony i dwóch córek przez 39-latka
Polsat News

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. zabójstwa żony i dwóch córek przez 39-letniego mieszkańca Kozienic (Mazowieckie). Według śledczych prawdopodobnie mężczyzna zabił żonę i dzieci, po czym popełnił samobójstwo. We wtorek i środę zostaną przeprowadzone sekcje zwłok.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, podczas oględzin na miejscu zbrodni na ciałach kobiety i dzieci ujawniono obrażenia na szyi zadane najprawdopodobniej nożem kuchennym, który odnaleziono w mieszkaniu.

 

- Oględziny prowadzone były z udziałem lekarza patomorfologa. Zabezpieczono ślady i dowody przestępstwa, które będą poddane dalszym badaniom kryminalistycznym - dodała rzeczniczka.

 

Ciała znalazł krewny

 

We wtorek i w środę mają być przeprowadzone sekcje zwłok wszystkich nieżyjących osób. - Mają ona wykazać, co było przyczyną zgonu oraz jaki był mechanizm obrażeń stwierdzonych podczas sekcji - dodała rzeczniczka. Opinia w tej sprawie ma być sporządzona w ciągu 3 tygodni.

 

Zobacz wideo:

 

 

W poniedziałek rano w domku jednorodzinnym w Kozienicach znaleziono zwłoki 39-letniego mężczyzny, jego 36-letniej żony i ich dwóch córek w wieku 6 i 9 lat. Ciała znalazł jeden z członków najbliższej rodziny, który powiadomił pogotowie i policję.

 

- Najbardziej prawdopodobną wersją zdarzenia, jest to, że mężczyzna pozbawił życia żonę i dwie córki, po czym popełnił samobójstwo przez powieszenie - powiedziała rzeczniczka. Zaznaczyła, że motyw działania mężczyzny nie jest jeszcze ustalony. - Będzie on wyjaśniany w toku. Wszelkie spekulacje na ten temat w chwili obecnej nie są uprawnione, bowiem mogą godzić w dobro rodziny - podkreśliła Chrabąszcz.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie