ABW zatrzymała cztery osoby ws. wyłudzeń VAT przy nielegalnym obrocie paliwami

Polska
ABW zatrzymała cztery osoby ws. wyłudzeń VAT przy nielegalnym obrocie paliwami
Polsat News

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała cztery osoby podejrzewane o wyłudzenia podatku VAT przy nielegalnym obrocie paliwami - dowiedziała się PAP. Szkody Skarbu Państwa w wyniku działania grupy, do której mieli należeć zatrzymani wyniosły ponad 130 mln zł.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził we wtorek, że do zatrzymań doszło w woj.: śląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim w piątek 17 listopada.

 

- To kolejne zatrzymania podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT w związku z nielegalnym wyprowadzaniem do obrotu na terenie RP paliw płynnych. W wyniku jej działania Skarb Państwa poniósł szkody w wysokości ponad 130 mln zł - powiedział Żaryn. Zaznaczył, że w sprawie planowane są kolejne czynności.

 

Do tej pory w śledztwie dotyczącym tej grupy przedstawiono zarzuty 27 osobom, a znaczna część przebywa w areszcie.

 

Śledztwo poznańskiej delegatury ABW nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu. Trzy z czterech zatrzymanych przez ABW osób zostały na wniosek prokuratury aresztowane przez sąd - podał Żaryn.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie