"Szeryf, zostaw panów w sieci". Tusk odpowiedział na okładkę prawicowego tygodnika

Polska
"Szeryf, zostaw panów w sieci". Tusk odpowiedział na okładkę prawicowego tygodnika
Twitter/donaldtusk

Wizerunek szefa Rady Europejskiej w brunatnej koszuli z dwoma groźnymi owczarkami niemieckimi na łańcuchu i podpisem "ujawniamy dlaczego Tusk szczuje na Polskę" pojawił się na okładce prawicowego tygodnika "Sieci". Były polski premier zdecydował się na ripostę. Na Twitterze zamieścił zdjęcie, na którym przytula psa. Były lider Plaftormy Obywatelskiej podpisał je: "Szeryf, zostaw panów w sieci".

 

 

 

Na wpis Donalda Tuska odpowiedzieli internauci.

 

Jedni zarzucają mu próbę ocieplenia wizerunku, inni wspierają udostępniając zdjęcia swoich psów.


"Głaski dla dzielnego Szeryfa od Rusłana, Wasyla i Atosa - trzech czarnych terrierów, oczywiście rosyjskich. Jakby co - chętnie pomogą" - napisał m.in. Andrzej Rozenek z SLD.

 

 

 

 

 

 

 


"Spłata długu za stanowisko szefa Rady Europejskiej"


Artykuł tygodnika jest odpowiedzią na wypowiedzi Tuska dotyczące sytuacji w Polsce, m.in. tweet, w którym szef RE napisał: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".


Zdaniem autora tej publikacji, "porażające komentarze szkodzące Polsce są w rzeczywistości spłatą długu, jaki (Tusk - red.) ma wobec Angeli Merkel za stanowisko szefa Rady Europejskiej".

 

polsatnews.pl

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie