"Mały Modelarz". Podobizna Macierewicza na gdańskim muralu

Polska
"Mały Modelarz". Podobizna Macierewicza na gdańskim muralu
Facebook/Mariusz Waras

Podobizna szefa ministerstwa obrony narodowej pojawiła się na budynku przy ul. Wiosny Ludów 4 w Gdańsku. Autorem muralu jest trójmiejski artysta Mariusz Waras.

Mural utrzymany jest w wojskowych barwach. Antoni Macierewicz ma na głowie hełm, a w ręku samolot wykonany z papieru. Nad podobizną widnieje napis "Mały Modelarz".

 

 

Antoni Macierewicz nie jest pierwszym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, który stał się bohaterem prac Mariusza Warasa. Wcześniej artysta przedstawił ministra środowiska Jana Szyszkę, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego i ówczesnego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza.

 

Mariusz Waras to artysta street-artowy, grafik, projektant, a także archiwista (kolekcjoner) polskiej sztuki ulicy. W Gdyni prowadzi galerię billboardową 238x504. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obecnie pracuje jako asystent prof. Jerzego Ostrogórskiego w pracowni malarstwa. W 2005 roku znalazł się w finale siódmej edycji malarskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta, organizowanego we Wrocławiu.

 

Waras należy do światowej czołówki street-artu. Realizując projekt m-city stworzył kilkaset murali, zazwyczaj na zewnętrznych ścianach budynków w miastach na całym świecie: od Gdańska, przez Berlin, po Dżakartę.

 

rp.pl, culture.pl, polsatnews.pl

nro/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze