Chcieli zablokować polowanie. Jeden z aktywistów został pobity batem

Świat
Chcieli zablokować polowanie. Jeden z aktywistów został pobity batem
YouTube/Entertainment and more

Grupa obrońców zwierząt usiłowała nie dopuścić do polowania na lisy w angielskim Brighton. Aktywiści starali się zatrzymać jadących na koniach myśliwych. Doszło do szarpaniny, a jeden z protestujących został pobity batem przez kobietę, którą próbował zatrzymać.

Aktywiści z grupy "Brighton Hunt Sabboteurs" postanowili zaprotestować przeciwko niezwykle popularnym w Wielkiej Brytanii polowaniom na lisy.

 

Podczas zbiórki myśliwych z East Sussex & Romney Marsh Hunt Club, grupa obrońców praw zwierząt próbowała przeszkodzić w rozpoczęciu polowania. Jeden z protestujących złapał za uprząż, starając się zatrzymać konia, na którym jechała ubrana w strój jeździecki kobieta.

 

"Zostaw mojego konia!"

 

Ta niewiele się namyślając zaczęła okładać mężczyznę szpicrutą, krzycząc, aby "zostawił jej konia".

 

Z relacji mediów wynika, że polowanie odbywało się na terenie prywatnym. Protestujący twierdzą, że przybyli na polowanie, aby upewnić się, że jest ono legalne.

 

Nagranie z zajścia trafiło do sieci i stało się bardzo popularne w Wielkiej Brytanii, wywołując ogólnokrajową dyskusję na temat polowań.

 

 

Internauci podzielili się na dwa obozy. Jedni krytykują myśliwych nazywając polowania barbarzyńskim i krwawym sportem. Inni bronią kobiety tłumacząc, że aktywiści nie mogą robić tego, na co mają ochotę, a swoim zachowaniem mogli przestraszyć zwierzęta.

 

Sprawą zajęła się również policja, która została poinformowana o zdarzeniu przez jednego z internautów. Trwają poszukiwania uczestników oraz świadków zdarzenia.

 

Obecnie prawo w Wielkiej Brytanii zezwala na użycie dwóch psów do spłoszenia lisa, który ma być zastrzelony. Wykorzystanie sfory do ich rozszarpania jest nielegalne (zakaz wprowadzono w 2004 roku, kiedy premierem był Tony Blair).

 

Daily Mail

dk/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie