Zagraniczny portal pomylił braci Kaczyńskich. Poseł Tarczyński zareagował: użyjcie Google i mózgu

Świat
Zagraniczny portal pomylił braci Kaczyńskich. Poseł Tarczyński zareagował: użyjcie Google i mózgu
Twitter/d48_

Zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego czytającego "Atlas kotów" wywołały poruszenie nie tylko w Polsce. Sytuację opisał także anglojęzyczny turecki portal "Daily Sabah". "Najpotężniejszy polski polityk czyta atlas kotów w parlamencie" - napisano. W artykule umieszczono jednak zdjęcie nie Jarosława, a Lecha Kaczyńskiego. "Użyjcie Google... i mózgu" - napisał do autorów tekstu poseł PiS Dominik Tarczyński.

Powołując się na agencję AP, "Daily Sabah" napisał, że "Kaczyński znany jest jako miłośnik kotów, przez lata miał własne koty i pomagał bezdomnym". "Ta cecha nieco złagodziła wizerunek człowieka znanego z jego twardego politycznego zapędu" - wskazano.

 

Uwagę internautów przykuła jednak fotografia ilustrująca artykuł tureckiego portalu. W tekście zamieszczono bowiem archiwalne zdjęcie Lecha Kaczyńskiego.

 

 

"Nie macie pojęcia o Polsce"

 

Do sprawy odniósł się również m.in. Dominik Tarczyński. "Nie macie pojęcia o Polsce i polskich politykach" - zwrócił się do autorów tekstu.

 

Poseł PiS wyjaśnił, że fotografia przedstawia byłego prezydenta, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. "Użyjcie Google ... i mózgu" - dodał Tarczyński.

 

 

Po interwencji internautów, autorzy publikacji zmienili zdjęcie na właściwe.

 

polsatnews.pl

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie