Pijany opiekował się 10-miesięczną córką. Grozi mu 5 lat więzienia

Polska
Pijany opiekował się 10-miesięczną córką. Grozi mu 5 lat więzienia
pixabay/3838153

- Policjanci z Otwocka koło Warszawy zatrzymali mężczyznę, który pijany opiekował się 10-miesięczną córką. Miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu nawet 5 lat więzienia - poinformowała w czwartek stołeczna policja.

Oficer dyżurny otwockiej komendy został poinformowany przez pracownika socjalnego, że w mieszkaniu przy ulicy Wypoczynkowej w Otwocku przebywa nietrzeźwy mężczyzna z 10-miesięczną córeczką.

 

Jak poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego stołecznej policji, ojciec dziecka nie reagował na prośby policjantów, awanturował się, nie chciał otworzyć drzwi.

 

- Dzięki współpracy dzielnicowych z pracownikiem socjalnym udało się wejść do mieszkania. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że Kamil S. miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie - powiedziała Adamus.

 

Dziewczynka do placówki, ojciec do aresztu

 

Jak poinformowała oficer prasowa, dziewczynka została przewieziona do placówki interwencyjnej, a jej nietrzeźwy ojciec - do policyjnej celi.

 

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawił mu zarzuty. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dziecka grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie