Premier "zainaugurowała" pracę Fronteksu. Ale ta unijna agencja działa w Warszawie od 12 lat

Polska
Premier "zainaugurowała" pracę Fronteksu. Ale ta unijna agencja działa w Warszawie od 12 lat
PAP/Jakub Kamiński
Unijny komisarz do spraw migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Awramopulos i premier Beata Szydło podczas uroczystości wciągnięcia flag Polski, Agencji Frontex i Unii Europejskiej w Warszawie, w ramach wejścia w życie umowy o siedzibie Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex).

"Jaki jest szczyt groteskowej propagandy? »Sprowadzenie« do Polski agencji Frontex przez Premier Szydło, która jest w naszym kraju od 2005 roku" - zauważył poseł PO Cezary Tomczyk na Twitterze po tym, jak premier "zainaugurowała" we wtorek pracę agencji. O rozpoczęciu działalności agencji informowała przed laty MSWiA. W 2015 r. przypomniało, że to jedyna agencja unijna, która ma siedzibę w Polsce.

"Dla Polski, dla polskiego rządu, dzisiaj jest bardzo ważny dzień, ponieważ w Warszawie oficjalnie inaugurujemy pracę jednej z największych agencji unijnych" - mówiła premier @BeataSzydło podczas otwarcia stałej siedziby agencji #Frontex" - napisała na Twitterze Kancelaria Premiera. Internauci przypominają Beacie Szydło, że Frontex ma swoją siedzibę w Warszawie już od 2005 roku. 

Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych (Frontex) działa w Polsce od 2005 r. Rozpoczęcie pracy Agencji anonsował na swojej stronie internetowej resort spraw wewnętrznych i administracji w czerwcu 2005 r.

 

MSWiA podkreślało przed dwoma laty, że Frontex jest jedyną agencją UE, która ma siedzibę w Polsce.

 

 

We wtorek weszło natomiast w życie porozumienie o stałej siedzibie unijnej agencji Frontex. Z tej okazji, na Placu Europejskim w Warszawie odbyła się uroczystość, w której udział wzięła premier Beata Szydło i Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.

 

O uroczystości MSWiA zamieściło na stronie internetowej obszerny materiał, ale tym razem nie wspomniało w nim o tym, że Frontex działa w Polsce już od 12 lat.

 

Potknięcie Kancelarii Premiera natychmiast wytknięto w sieciach społecznościowych. Poseł PO Cezary Tomczyk napisał na Twiiterze o "szczycie groteskowej propagandy". "Teraz kolej na otwarcie "Okęcia", "Dworca Centralnego" i portu w Gdyni..." - ironizował poseł.

polsatnews.pl

dro/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze