"Minister Szyszko wystąpił przeciwko ideologii szatana". Leśnicy i myśliwi chwalili polityka PiS przed Sejmem

Polska
"Minister Szyszko wystąpił przeciwko ideologii szatana". Leśnicy i myśliwi chwalili polityka PiS przed Sejmem
PAP/Tomasz Gzell

W środowej demonstracji przed Sejmem wyrażającej poparcie dla działań ministra środowiska Jana Szyszki wzięli udział pracownicy Lasów Państwowych, myśliwi, związkowcy i przedstawiciele Rodziny Radia Maryja. - Ministrze Szyszko, pan wystąpił przeciwko złu, pan wystąpił przeciwko ideologii szatana. Pan trzyma moralność, pan broni wartości człowieka - powiedział podczas wiecu ks. Tomasz Duszkiewicz.

W manifestacji pod hasłem "Jeszcze Polska nie zginęła - prawda i normalność" brali udział także politycy PiS. Przemawiający podczas demonstracji wyrażali poparcie dla działań resortu środowiska i jej szefa Jana Szyszki. Głównym punktem, był spór o sposób ochrony Puszczy Białowieskiej.

 

- Nie robię nic innego, jak konsekwentnie realizuję to, do czego się zobowiązaliśmy podczas akcji wyborczej (w czasie wyborów parlamentarnych - red.) - podkreślił Szyszko, który spotkał się z demonstrującymi.

 

Dodał, że przez osiem lat w opozycji jego partia walczyła o "utrzymanie Lasów Państwowych", aby stymulowały rozwój gospodarczy. Jego zdaniem tak właśnie jest obecnie, bo przedsiębiorstwo włącza się w projekty rozwojowe na terenach wiejskich izatrudnia tam ludzi.

 

Minister zwrócił uwagę, że obecnie problemem jest spór światopoglądowy o sposób ochrony Puszczy Białowieskiej.

 

- Nurt lewacko-liberalny postanowił stwierdzić, że to jest ostatni pierwotny las, co nie jest prawdą (...) Puszczy Białowieskiej nie trzeba bronić przed człowiekiem (...) Jest to jeden z najlepiej udokumentowanych pod względem historii użytkowania obszarów przyrodniczych (...) To dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe miejscowej ludności - mówił polityk PiS.

 

Ministrowi przerywały okrzyki z tłumu "nasz minister, nasz minister".

 

 

"Bogactwo Puszczy jest efektem działalności człowieka"

 

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski dodał z kolei, że Lasy Państwowe przeprowadziły inwentaryzację Puszczy Białowieskiej, która dowodzi, że człowiek działał w tym lesie od wieków. Na przedstawionej w środę w Sękocinie Starym pod Warszawą prezentacji udowadniał, że w puszczy obowiązywało już sześć dziesięcioletnich planów urządzenia lasu. Na zdjęciach satelitarnych widać ponadto ślady granic pól.

 

- Bogactwo Puszczy Białowieskiej jest efektem działalności człowieka. Dowodzi to, iż nie mają racji ci, którzy mówią, że należy unieczynnić ochronę przyrody, że należy zdecydować się jedynie na bierną ochronę. Dzięki koegzystencji ochrony czynnej i biernej, mamy taką różnorodność, jaką mamy - mówił obecny przed Sejmem Tomaszewski.

 

Dodał, że uczestnicy manifestacji zgromadzili się na niej po to, by "podziękować, iż w tej chwili nasz kraj jest w dobrych rękach".

 

- Są takie czasy, żeby podziękować tym, którzy dzierżą w tej chwili stery władzy, bo rozumieją nas, trzymają za nas kciuki. Jestem przekonany, że wszystko, co w tej chwili dzieje się i przysparza nam pewnych kłopotów, minie. My będziemy dalej kontynuować, to co od stu lat robimy dla dobra naszej przyrody - zaznaczył szef LP.

 

W wiecu brali też udział politycy PiS. Posłanka Anna Paluch krytykowała poprzednią koalicję rządzącą PO-PSL, za to że w 2011 roku ograniczyła pozyskanie drewna w Puszczy Białowieskiej. Jej zdaniem, było to działanie niezgodne z prawem.

 

- Trzeba zrobić komisję śledczą (ws. puszczy - red.), ale po to, żeby sprawdzić, kto łamał ustawę o lasach - mówiła.

 

"Polscy leśnicy wykonują Boży Testament"

 

Biorący udział w manifestacji duszpasterz Dyrekcji Generalnej LP Tomasz Duszkiewicz ocenił, że leśnicy są obecnie "nieuczciwie uciemiężani, obrażani". - Polscy leśnicy wykonują Boży Testament - czyńcie sobie ziemię poddaną - dodał.

 

Jego zdaniem, organizacje "pseudoekologiczne" wystąpiły "przeciwko Bogu i naturze". 

 

- Pan Bóg powiedział czyńcie sobie ziemię poddaną, człowiek ma z tego korzystać i leśnicy wykonują boży testament. Ekolodzy wystąpili przeciwko naturze - mówił duchowny.

 

- Ministrze Szyszko, pan wystąpił przeciwko złu, pan wystąpił przeciwko ideologii szatana. Pan trzyma moralność, pan broni wartości człowieka, dlatego pana tak atakują. Zwyciężymy - dodał.

 

polsatnews.pl, PAP

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie