Pożar w Pekinie. 18 osób aresztowanych, przegląd we wszystkich budynkach w mieście

Świat
Pożar w Pekinie. 18 osób aresztowanych, przegląd we wszystkich budynkach w mieście
Reuters

Policja aresztowała 18 osób podejrzanych o przyczynienie się do pożaru budynku mieszkalnego w sobotę na przedmieściach Pekinu - podała agencja Xinhua. Wśród zatrzymanych jest 7 członków zarządu spółki władającej budynkiem, 7 elektryków i 4 murarzy.

Do pożaru, w którym zginęło 19 osób, a 9 zostało rannych, doszło w sobotę wieczorem czasu lokalnego. W płomieniach stanął trzypiętrowy budynek w dzielnicy Daxing.

 

Ogień, jak ustalono, rozprzestrzenił się od parteru, gdzie trwała adaptacja pomieszczeń na chłodnię. Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Strażacy zdołali ugasić pożar dopiero po trzech godzinach.

 

Żaden z pracowników fizycznych zatrudnionych na budowie, w tym elektrycy, nie przeszedł szkoleń uprawniających do wykonywania zawodu - zaznacza w komentarzu agencja Xinhua.

 

W następstwie tragicznego w skutkach pożaru szef pekińskiego komitetu Partii Komunistycznej Chin Kai Qi zarządził przegląd sytuacji bezpieczeństwa we wszystkich budynkach Pekinu. Ma być on przeprowadzony w ciągu najbliższych 40 dni. Inspekcje obejmą składy, fabryki, hurtownie, bazary, sklepy, a także domy mieszkalne i atrakcje turystyczne.

 

W Pekinie mieszka ponad 18,5 mln ludzi.

 

PAP, polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie