"Nie zmienia się kierowcy w trakcie jazdy". Scheuring-Wielgus o wyborach w Nowoczesnej

Polska

- W F1 kierowcy się nie zmienia w trakcie jazdy. Kierowca musi być odpowiedzialny za to, co robi. Jeżeli odpowiedzialność jest wpisana na cztery lata, to powinien to zrealizować i później być rozliczony - powiedziała w Polsat News Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej przyznała, że w nadchodzących wyborach na przewodniczącego partii zagłosuje na Ryszarda Petru.

Nowoczesna wybierze przewodniczącego partii pod koniec listopada. Dotychczas swoją kandydaturę do tego stanowiska zgłosili: Ryszard Petru, Piotr Misiło, Paweł Pudłowski, Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Gasiuk-Pihowicz oraz Pudłowski zrezygnowali jednak ze startu w wyborach i zdecydowali się poprzeć Katarzynę Lubnauer.

 

Dwudniowa konwencja Nowoczesnej, podczas której delegaci wybiorą przewodniczącego i zarząd partii, a także Radę Krajową, odbędzie się 25 i 26 listopada w Warszawie.

 

"Mówili, że nie będą startować"

 

Zdaniem Scheuring-Wielgus zgłoszenie się tylu kandydatów to "sukces Ryszarda Petru".

 

- W partiach, jak są wybory przewodniczącego, to albo w PiS-ie mają wybór między Kaczyńskim a Kaczyńskim, a w PO pomiędzy Schetyną a Schetyną - dodała.

 

Posłanka przyznała, że osoby, które będą kandydowały na stanowisko szefa Nowoczesnej, wcześniej mówiły "wprost i w twarz", że nie zamierzają startować w wyborach na przewodniczącego partii.

 

"Zmienia się silnik, koła, wymienia się pewne części"

 

- Ja osobiście uważam, że nie zmienia się kierowcy w trakcie jazdy. Zmienia się silnik, koła, wymienia się pewne części, które nie działają - powiedziała.

 

Scheuring-Wielgus podkreśliła, że kierowcę można zmienić jedynie po zakończeniu wyścigu.

 

- Kierowca musi być odpowiedzialny za to, co robi. Jeżeli odpowiedzialność jest wpisana na cztery lata, to powinien to zrealizować i później być rozliczony - dodała.

 

Polsat News

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie