Kukiz: nie poprzemy wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu

Polska

- To jest typowy zabieg PR-owski, nie mający na celu nic oprócz tego, by przewodniczący Schetyna i Platforma Obywatelska, w jakiś tam sposób, istniały w przestrzeni publicznej - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Paweł Kukiz. Zapowiedział, że ruch Kukiz'15 nie poprze wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Jego złożenie zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

Szef PO mówił w miniony piątek, że jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

 

Argumentował, że rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Rozmowy w sprawie poparcia wniosku PO o odwołanie rządu trwają. Kandydatem na premiera miałby być właśnie Grzegorz Schetyna.

 

Zdaniem Pawła Kukiza, "nawet gdyby poparły ten wniosek o wotum nieufności wszystkie opcje polityczne, to nie ma to żadnego znaczenia". - Ponieważ PiS, szczególnie na wniosek Platformy, nie odwoła tego rządu - powiedział Kukiz.

 

O wpisie Tuska: "sztubacki"

 

Lider ugrupowania Kukiz'15 skomentował też twitterowy wpis Donalda Tuska, w którym szef Rady Europejskiej krytycznie odniósł się do polityki rządu PiS.

 

- Z całą pewnością gdybym pełnił funkcję pana Tuska w Radzie Europejskiej nie pozwoliłbym sobie na tego typu wpis z tego względu, że jego (Tuska - red.) zadaniem jest konsolidacja wszystkich członków Rady, a takie wypowiedzi nie służą tej konsolidacji - ocenił.

 

Wpis Tuska nazwał "sztubackim w samym brzmieniu". - Ja go tak odbieram, nie licuje ze stanowiskiem - podkreślił Kukiz.

 

Stwierdził też, że wypowiedzi Tuska " z całą pewnością nie maja znamion propolskich".

 

 

Prowadząca program Beata Lubecka zapytała też o odejście z klubu Kukiz‘15 m.in. Adama Andruszkiewicza, który przeszedł do koła poselskiego Wolni i Solidarni.

 

- Andruszkiewicz zdradził wszystkich. Takich Andruszkiewiczów mamy w Sejmie 80 proc. i dlatego mamy takie państwo jakie mamy - powiedział Kukiz.

 

Polsat News, polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie