Doniesienia o molestowaniu w stołecznej policji. Powołano nowego wicekomendanta

Polska
Doniesienia o molestowaniu w stołecznej policji. Powołano nowego wicekomendanta
Polsat News

Nadkom. Tomasz Szymański został p.o. pierwszym zastępcą Komendanta Stołecznego Policji, będzie odpowiadał za pion prewencji - poinformowała KSP we wtorek w komunikacie. Szymańskiego powołał Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Nadkom. Tomasz Szymański jest związany ze stołeczną policją od 23 lat. Wstąpił do policji w 1994 r. i rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa-Śródmieście w oddziale patrolowo-interwencyjnym. Od 2002 r. nieprzerwanie jest związany ze stanowiskiem Kierowania KSP. W 2011 r. został zastępcą naczelnika tego wydziału, a następnie, w lutym 2017 r., awansował na stanowisko naczelnika tego wydziału.

 

- Z racji specyfiki zadań realizowanych w stołecznym stanowisku Kierowania KSP nadkom. Tomasz Szymański wielokrotnie koordynował i odpowiadał za prawidłowy przebieg wielu imprez masowych i najważniejszych policyjnych zabezpieczeń w Warszawie, m.in. EURO 2012, Szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa - powiedział rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak.

 

"Zasłużony policjant"


Szymański jest absolwentem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku pedagogika oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie przestępczości transgranicznej w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

 

Odznaczony Srebrną i Brązową Odznaką "Zasłużony Policjant" oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Jest żonaty. Pasjonuje się sportem i muzyką.

 

Były wicekomendant "mógł dopuścić się czynów o znamionach przestępstwa"


W ubiegłym tygodniu wiceszefowie Komendy Stołecznej Policji zostali odwołani ze stanowisk. Do komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka zwrócił się o to nadinsp. Paweł Dobrodziej, który od czwartku pełni obowiązki komendanta stołecznego.

 

Nowy szef stołecznych policjantów uzasadnił wniosek chęcią samodzielnego doboru zastępców; wcześniej Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji uzyskało informację, iż jeden z zastępców komendanta stołecznego "mógł dopuścić się czynów o znamionach przestępstwa".

 

Rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka podał, że informacja, wraz z zebranymi w tej sprawie materiałami została "niezwłocznie" przekazana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Według radia RMF FM, chodzi o doniesienie jednej z policjantek, która oskarżyła swojego przełożonego o molestowanie seksualne. Według nieoficjalnych informacji, zbliżonych do sprawy, chodzi o oficera nadzorującego pion prewencji.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie