Czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki? Wyniki sondy polsatnews.pl

Polska
Czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki? Wyniki sondy polsatnews.pl
Reuters

Użytkownicy polsatnews.pl przez ostatni tydzień głosowali w sondzie, w której pytaliśmy, czy szef Rady Europejskiej powinien wrócić do krajowej polityki. 50,1 proc. głosujących odpowiedziało "NIE", z kolei za powrotem Tuska było 49,9 proc. internautów. W sondzie oddano 27981 głosów.

Dyskusja o ewentualnym powrocie Tuska do krajowej polityki rozpętała się po wpisie szefa Rady Europejskiej, w którym ostro skrytykował działania polskiego rządu.

 

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał w niedzielę 19 listopada na Twitterze Tusk.

 

 

Wpis byłego premiera skomentowali m.in. obecna szefowa rządu Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz szef MSZ Witold Waszczykowski.

 

Z kolei portal Politico Europe przypomniał, że kadencja Tuska w Brukseli kończy się w 2019 r. przed wyborami prezydenckimi w Polsce. Zwraca uwagę, że polityk ten, jako były "lider centroprawicy" i przez wiele lat premier, jest często wymieniany jako potencjalny kandydat na najwyższy urząd w Polsce.

 

Wyniki sondy polsatnews.pl:

 

 

luq/
Czytaj więcej
Czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki?
Czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki?
  • TAK
    49,9%
  • NIE
    50,1%
Głosów: 27981

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie