Miał ukraść Teslę X z parkingu Straży Granicznej. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Polska
Miał ukraść Teslę X z parkingu Straży Granicznej. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie
Polsat News

Jeden z mężczyzn zatrzymany ws. kradzieży samochodu Tesla X z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie - poinformowała szczecińskiej prokuratury okręgowej.

- Na wniosek prokuratora rejonowego w Świnoujściu tamtejszy sąd rejonowy zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec sprawcy, któremu zarzuca się dokonanie kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Tesla, który został skradziony z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

Drugi mężczyzna zatrzymany ws. kradzieży auta pozostaje do dyspozycji prokuratury, która nie podaje szczegółów dot. jego osoby. Obecnie trwają z nim czynności procesowe - powiedziała rzeczniczka.

 

Padły strzały

 

W środę przed północą doszło do kradzieży samochodu z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Złodzieje ukradli Teslę X, demontując ogrodzenie. Podczas próby ich zatrzymania padły strzały. Mężczyzn zatrzymano w sobotę.

 

Szacunkowa wartość samochodu to ok. 500 tys. zł. Porzucone auto funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli dwa tygodnie temu w Świnoujściu. Okazało się, że zostało ono wcześniej skradzione na terenie Skandynawii.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie