"Człowiek-porażka". Minister Błaszczak o Donaldzie Tusku

Polska

- Myślę, że jest to wyraz frustracji Donalda Tuska tym, że jego misja w Europie kończy się porażką. A jeszcze Jean-Claude Juncker mówi, że trzeba zlikwidować stanowisko, które zajmuje Donald Tusk. Człowiek-porażka - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, zapytany o to, co może oznaczać wpis Donalda Tuska z Twittera, w którym polityk skrytykował polski rząd.

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

Wpis byłego szefa polskiego rządu skomentowali m.in. premier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz szef MSZ Witold Waszczykowski.

 

"Nieporozumieniem był wybór Tuska na kolejną kadencję"

 

- Łamie reguły unijne. Powinien być bezstronny. Przewodniczący Rady Europejskiej powinien zachować równy dystans do każdego z państw - powiedział Mariusz Błaszczak w rozmowie z Beatą Lubecką.

 

Szef MSWiA dodał, że "widać, iż Tusk jest zaangażowany w spór polityczny w Polsce, a nie powinien".

 

- Nieporozumieniem był wybór Tuska na kolejną kadencję. Mieliśmy wtedy rację - podkreślił Błaszczak, nawiązując do marcowego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, kiedy państwa członkowskie ponownie wybrały Tuska na szefa Rady Europejskiej. Jego kandydaturę poparło 27 krajów. Tylko Polska była przeciwko reelekcji.

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie