Prasa: wzrosła liczba przestępstw seksualnych w Bundeswehrze

Świat
Prasa: wzrosła liczba przestępstw seksualnych w  Bundeswehrze
Instagram/Bundeswehr /J. Heyn

W niemieckiej Bundeswehrze wzrosła w tym roku liczba przestępstw na tle seksualnym - podał w niedzielę "Bild am Sonntag", powołując się na raport ministerstwa obrony. Resort tłumaczy wzrost zanikającymi obawami przed zgłoszeniem meldunku przez poszkodowanych.

Do 14 listopada do Bundeswehry wpłynęło 14 zgłoszeń o gwałcie lub próbie zgwałcenia. W całym ubiegłym roku odnotowano pięć takich przypadków - czytamy w niedzielnym wydaniu "Bilda".

 

Władze Bundeswehry odnotowały ponadto wzrost przypadków molestowania seksualnego. Do końca września zgłoszono 187 taki przypadków wobec 128 w całym ubiegłym roku. W ośmiu ujawnionych przypadkach członkowie Bundeswehry podejrzani są o przemoc seksualną poza koszarami.

 

Minister obrony Ursula von der Leyen powiedziała, że celem resortu jest stworzenie w armii "klimatu otwartości", który umożliwi każdemu pokrzywdzonemu zgłoszenie przełożonym przypadków przemocy.

 

Pomimo szeregu skandali, które w tym roku wstrząsnęły Bundeswehrą, niemieckie wojsko oceniane jest pozytywnie przez 80 proc. obywateli. 16 proc. nastawionych jest do armii krytycznie - informuje "BamS".

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze