Zmarł Malcolm Young, gitarzysta, współzałożyciel AC/DC

Świat
Zmarł Malcolm Young, gitarzysta, współzałożyciel AC/DC
AC/DC/Facebook.com

Australijski gitarzysta i autor piosenek, współtwórca hardrockowej grupy AC/DC zmarł w sobotę w wieku 64 lat. Od 2014 roku nie występował na scenie z powodu doznanego udaru i postępującej demencji. "Ogromnie zaangażowany i oddany, Malcolm był siłą napędową zespołu" - napisano na oficjalnej stronie internetowej AC/DC.

Malcolm Young urodził się 6 stycznia 1953 roku w Szkocji. W wieku dziesięciu lat przeprowadził się do Australii razem z rodziną.

 

Był współtwórcą AC/DC (w zespole grał na gitarze rytmicznej). Razem z młodszym bratem założył grupę, gdy mieli po 20 i 18 lat. Nazwę zespołu bracia zaczerpnęli z akronimu znajdującego się na maszynie do szycia, którą kupiła ich siostra. Skrót odnosił się do prostownika w urządzeniu, przetwarzającego prąd przemienny na stały.

 

Ponad 40 lat kariery

 

W AC/DC grał w latach 1973-2014, z krótką przerwą w roku 1988, kiedy brał udział w leczeniu odwykowym z powodu uzależnienia od alkoholu. W trasie koncertowej zastąpił go wówczas Stevie Young.

 

W 2014 roku Malcolm Young przerwał karierę ze względu na pogarszający się stan zdrowia po przebytym udarze, problemy z pamięcią i koncentracją. Ponownie zastąpił go Stevie Young, bratanek Angusa i Malcolma.

 

"Jako bratu trudno mi wyrazić, ile dla mnie znaczył, nasza więź była czymś wyjątkowym" - napisano na stronie AC/DC.

 

22 października 2017 zmarł George Young, starszy brat Angusa i Malcolma, który na początku działalności AC/DC grał w zespole na gitarze basowej i był producentem współpracującym z grupą.

 

 

polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie