Powodzie w Grecji. Nie żyje 19 osób, bilans może wzrosnąć

Świat
Powodzie w Grecji. Nie żyje 19 osób, bilans może wzrosnąć
PAP/EPA/VASSILIS PSOMAS

19 osób straciło życie z powodu gwałtownych deszczy i wywołanych nimi podtopień, które od środy utrzymują się w Grecji - poinformowały w sobotę miejscowe władze. Meteorolodzy obiecują, że już w poniedziałek do kraju powróci słońce.

Grecja straż przybrzeżna odkryła dwa ciała w zatoce Kolpos Elefsinas na zachód od Aten. Służby przypuszczają, że obie ofiary zostały porwane przez masy wezbranej wody i wciągnięte przez nie do morza.

 

Z kolei straż pożarna znalazła jedne zwłoki w podtopionym i częściowo zniszczonym garażu w miejscowości Mandra w północno-zachodniej części kraju.


Ofiar może być więcej

 

Oficjalnie trzy osoby uznaje się obecnie za zaginione. Służby ratunkowe obawiają się jednak, że ostateczna liczba ofiar śmiertelnych okaże się o wiele wyższa. W dotkniętym przez powodzie i ulewy regionie na zachód od Aten mieszkają tysiące niezarejestrowanych imigrantów, którzy pracują tam jako pomocnicy w gospodarstwach rolnych.

 

Państwowa agencja meteorologiczna poinformowała w sobotę, że rozległy niż, który spowodował ulewne deszcze, już w niedzielę osłabnie i zacznie przesuwać się na wschód. Wieczorem tego dnia mają ustać opady, a w poniedziałek do Grecji ma z powrotem zawitać słoneczna pogoda.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie