"Najlepszy" w kinach. W obsadzie m.in. Gierszał, Gajos, Kot, Cielecka, Kamińska

Kultura

Do kin wszedł najnowszy film Łukasza Palkowskiego "Najlepszy". To prawdziwa historia Polaka z Legnicy, o którym usłyszał cały świat, choć w Polsce jest praktycznie nieznany. Nieprawdopodbne losy Jerzego Górskiego - który miał nie żyć, a dokonał niemożliwego - może już poznać każdy.

"Najlepszy" to nowy film reżysera kinowego hitu "Bogowie", który zgromadził przed ekranami ponad 2 miliony widzów. Łukasz Palkowski znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

 

 

Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Podwójny Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

 

 

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Mateusza Kościukiewicza, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską, Szymona Warszawskiego, Mirosława Haniszewskiego.

 

 

polsatnews.pl   

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie