Zatrzymany 26-latek miał 11 kg narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość to milion złotych

Polska
Zatrzymany 26-latek miał 11 kg narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość to milion złotych
Zachodniopomorska Policja

- Ponad 11 kg narkotyków w tym kokainę i metaamfetaminę, miał przechowywać 26-latek zatrzymany przez policjantów w Koszalinie - poinformowała Komeda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Według szacunków czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 1 mln zł.

Mężczyzna został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - poinformował zespół prasowy zachodniopomorskiej policji.

 

Funkcjonariusze z koszalińskiej komendy od jakiegoś czasu podejrzewali, że 26-latek był w posiadaniu znacznej ilości narkotyków.

 

- W trakcie wielogodzinnych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 11 kilogramów narkotyków. Pierwszego dnia działań funkcjonariusze ujawnili ponad pół kilograma kokainy. W kolejnych dniach zabezpieczyli jeszcze 5 kilogramów marihuany, 5 kilogramów amfetaminy i kilogram metaamfetaminy - relacjonowali kryminalni.

 

Jak wyliczyli policjanci, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to około 1 mln zł.

 

Sąd Rejonowy w Koszalinie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek śledczych, wydał decyzję o aresztowaniu 26-latka na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie