Wypadek lotniczy w Wielkiej Brytanii. Samolot zderzył się ze śmigłowcem. Są ofiary

Świat
Wypadek lotniczy w Wielkiej Brytanii. Samolot zderzył się ze śmigłowcem. Są ofiary
Pixabay/aubrechtovamar
Zdjęcie ilustracyjne.

Samolot zderzył się w powietrzu ze śmigłowcem koło wioski Waddesdon niedaleko miasta Aylesbury w hrabstwie Buckinghamshire na północny zachód od Londynu - poinformowała w piątek lokalna policja. Istnieją obawy, że wskutek powietrznej kolizji zginęły cztery osoby - poinformowały brytyjskie media.

Nie podano na razie bliższych szczegółów wypadku, który wydarzył się około południa czasu lokalnego (około godziny 13 czasu polskiego).

 

Obie uczestniczące w kolizji maszyny wystartowały z lotniska Wycombe Air Park w miejscowości Booker w hrabstwie Buckinghamshire, odległego od miejsca wypadku o ponad 30 kilometrów. W śmigłowcu Guimbal Cabri G2 produkcji francuskiej oraz w jednosilnikowym samolocie Cessna 152 znajdowały się po dwie osoby i prawdopodobnie wszystkie one nie żyją. Według danych z radarów, kolizja nastąpiła na wysokości około 300 metrów.

 

Miejsce katastrofy znajduje się niecałe dwa kilometry od zbudowanej pod koniec XIX wieku przez rodzinę Rothschildów i otwartej obecnie dla szerokiej publiczności monumentalnej neorenesansowej wiejskiej rezydencji Waddesdon Manor.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie