Mieli przerzucać Czeczenów i Wietnamczyków przez polską granicę. Areszty dla podejrzanych o przemyt ludzi

Polska
Mieli przerzucać Czeczenów i Wietnamczyków przez polską granicę. Areszty dla podejrzanych o przemyt ludzi
Polsat News

Sąd Rejonowy w Suwałkach (Podlaskie) aresztował dwóch kolejnych podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi. Grupa miała przerzucać Czeczenów i Wietnamczyków przez polską granicę. W sumie zarzuty ma już 12 osób.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, grupa działała od co najmniej października 2014 roku do lutego 2016. W jej skład wchodzili Polacy oraz Rosjanie. Działali na terenie Polski, Rosji, krajów bałtyckich tj. Estonii, Łotwy i Litwy oraz Niemiec, Francji, Belgii, Holandii i Austrii.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach przy współpracy z Placówką Straży Granicznej w Augustowie.

 

Grupa przestępcza i nielegalny przewóz

 

Jak informuje Prokuratura Krajowa, 13 listopada doszło do zatrzymania dwóch osób na terenie województw: mazowieckiego i wielkopolskiego. Prokurator postawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i organizowania nielegalnego przewozu i przekraczania granicy Polski obcokrajowcom bez wymaganych uprawnień.

 

15 listopada Sąd Rejonowy w Suwałkach Aresztował podejrzanych. Sąd zastrzegł, że areszty zostaną uchylone po wpłaceniu poręczeń majątkowych w kwotach 25 i 40 tys. złotych.

 

Dwie osoby są poszukiwane listami gończymi

 

Prokuratura informuje ponadto, że w sierpniu tego roku zatrzymano trzech głównych członków grupy przestępczej, którzy przebywają w areszcie. Dotychczas prokuratorskie zarzuty usłyszało 12 osób. Dwie osoby związane z tą sprawą są poszukiwane listami gończymi.

 

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, sprawa jest rozwojowa. Prokuratura zamierza przedstawić zarzuty kolejnym osobom.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie