Krasnodębski: na pewno będzie wielki pomnik Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie

Polska
Krasnodębski: na pewno będzie wielki pomnik Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie
RMF FM

- Chciałbym, aby Jarosław Kaczyński został premierem - oświadczył w piątek europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski. Według niego Kaczyński jest wybitnym politykiem, który jest niedoceniany przez znaczną część społeczeństwa.

Krasnodębski pytany w Radiu RMF FM, czy chciałby, żeby Jarosław Kaczyński został premierem powiedział: "Jeżeli pan pyta o moje zdanie, czy ja bym chciał, tak ja bym chciał, żeby Jarosław Kaczyński został premierem".

 

- Zawsze chciałem, żeby Jarosław Kaczyński został premierem - dodał. Według niego prezes PiS jest wybitnym politykiem, "który jest niedoceniany przez znaczną część polskiego społeczeństwa".

 

"Konstruktywna opozycja w ramach obozu dobrej zmiany"

 

Na pytanie, czy prezydent Andrzej Duda hamuje zmiany PiS, czy "jest takim hamulcowym", Krasnodębski odparł: "Nie, nie jest hamulcowym".

 

Zdaniem eurodeputowanego prezydent pełni rolę konstruktywnej opozycji "w ramach szerszego obozu, który nazywanym jest obozem dobrej zmiany".

 

- Wiadomo, że jak się czasami zbieramy i rozmawiamy o różnych rzeczach, to jedni mają takie zdanie, inni inne (...) i się ścierają to jest naturalne w polityce - podkreślił.

 

"O tym jestem przekonany"

 

Krasnodębski był też pytany, czy jego zdaniem należy zburzyć Pałac Kultury i Nauki. - Ja bym zostawił, ale zmienił niektóre elementy - odpowiedział.

 

Eurodeputowany wyraził też przekonanie, że w Warszawie powstanie pomnik Jarosława Kaczyńskiego. - Na pewno będzie wielki pomnik Jarosława Kaczyńskiego kiedyś w Warszawie o tym jestem przekonany - zaznaczył Krasnodębski.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie