"Chciałbym, żeby ten festiwal się już skończył". Waszczykowski ws. rekonstrukcji rządu

Polska
"Chciałbym, żeby ten festiwal się już skończył". Waszczykowski ws. rekonstrukcji rządu
PAP/Paweł Supernak

- Chciałbym żeby ten festiwal się już skończył; niech zapadnie jakakolwiek decyzja - powiedział w piątek szef MSZ Witold Waszczykowski pytany o kwestię zapowiadanej rekonstrukcji rządu.

Waszczykowski pytany w radiowej "Jedynce" o nastrój w jakim oczekuje informacji o rekonstrukcji rządu, odpowiedział: "Ja bym chciał, żeby ten festiwal się już skończył. Niech zapadnie jakakolwiek decyzja". - Mam dość, dlatego że to przeszkadza wszystkim resortom; to nie mobilizuje pracowników do pracy. To wpływa też na sytuację międzynarodową - powiedział szef MSZ.

 

- Nasi partnerzy to oglądają, słyszą, i też zastanawiają się czy można traktować nas poważnie - dodał szef MSZ.

 

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni. Rzecznik rządu Rafał Bochenek wskazał w ubiegłym tygodniu, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

 

Kaczyński: sądzę, że dalej mogłyby pójść zmiany w polityce zagranicznej

 

Szef PiS mówił na początku tygodnia w TVP, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego "ostateczne decyzje co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

 

Kaczyński pytany wówczas, co się nie udało rządowi przez pierwsze dwa lata rządów odparł: "Jest wiele różnego rodzaju kwestii, takich jakby niedokończonych - ceny autostrad nie spadły w sposób znaczący, a powinny spaść. Mamy do czynienia z różnego rodzaju pytaniami w ogóle w tej całej sferze infrastruktury. Sądzę, że dalej mogłyby pójść zmiany w polityce zagranicznej, a dokładnie jeżeli chodzi o przebudowę aparatu dyplomatycznego".

 

Szef MSZ pytany w środę, czy te słowa szefa PiS odebrał jako zapowiedź swojej dymisji odpowiedział, że nie słyszał takiej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, w której prezes PiS wspominałby o MSZ w kontekście rekonstrukcji rządu.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie