Beata Szydło na unijnym szczycie w Goeteborgu. "Nie będzie mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu"

Świat
Beata Szydło na unijnym szczycie w Goeteborgu. "Nie będzie mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu"
PAP/EPA/Jonas Ekstroemer

- Nie będzie rozwoju gospodarczego, nie będzie mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu - mówiła podczas unijnego szczytu społecznego w Goeteborgu premier Beata Szydło. Chwaliła też wyniki polskiej gospodarki oraz historycznie najniższe bezrobocie.

Szefowa polskiego rządu wzięła udział w sesji dotyczącej dostępu do rynku pracy podczas odbywającego się w piątek w Goeteborgu szczytu UE, którego głównym tematem są kwestie polityki społecznej, zatrudnienia oraz dostępu do rynku pracy. - Nie będzie rozwoju gospodarczego, nie będzie mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu - mówiła w trakcie debaty szefowa polskiego rządu.

 

- Uważam, że na to powinniśmy zwracać uwagę - dodała szefowa rządu. Wcześniej zwracała uwagę na wyniki polskiej gospodarki. - W Polsce w tej chwili jest najniższe historycznie bezrobocie od 1991 r. Mamy też bardzo dobry wzrost gospodarczy. Nasze wskaźniki, w zasadzie z miesiąca na miesiąc, wzrostu gospodarczego na ten rok są poprawiane i jesteśmy oceniani, że ten rozwój będzie jeszcze szybszy - mówiła.

 

- To oczywiście wpływa pozytywnie na rynek pracy. Gospodarka się rozwija. To jest efekt planu gospodarczego, który wprowadził mój rząd - podkreśliła.

 

Premier Szydło dodała, że unikatową kwestią w tym planie jest to, że „potrafiliśmy wprowadzić programy prospołeczne, szczególnie jeden prorodzinny, prospołeczny program wsparcia rodzin, gdzie przeznaczyliśmy dla rodzin bezpośrednio ponad 20 mld zł rocznie”. - Te pieniądze w znakomitym stopniu wpłynęły również na wzrost gospodarczy - wskazała.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie