W Sejmie człowiek w koszulce "Rasista. Ksenofob. Patriota. Polska bez islamu"

Polska

"W Sejmie swobodnie po głównym holu paraduje człowiek w tshircie "jestem patriota, jestem rasistą. Precz z islamem." Co się dzieje? Gdzie straż marszałkowska? Wczoraj na ulicach, dzisiaj w Sejmie, za chwilę będą u władzy" - napisał na Twitterze poseł PO Sławomir Nitras. Wezwał straż marszałkowską. Mężczyzna w koszulce wszedł do łazienki i przebrał się. Wyszedł w innej: z logo Kukiz'15 Częstochowa.

- Facet w koszulce z napisem jestem rasistą wchodzi na konferencję? No, jak to? - pytał jednego z sejmowych strażników poseł Nitras. Strażnik wyjaśnił, że dowiedział się o zdarzeniu dopiero od polityka i nie może wejść za kimś do łazienki.

 

- To właśnie ten proces, któremu trzeba postawić tamę. Ja się dziwie tylko, że Sejm nie reaguje. Straż Marszałkowska jest zajęta jakimiś sprawami i jak na razie nie ma ochoty wylegitymować tego człowieka - skomentował Nitras.

 

 

Mężczyzna w czarnej koszulce najprawdopodobniej wszedł do Sejmu na zaproszenie Kukiz'15 na konferencję dla samorządowców ws. zmian ordynacji wyborczej.

 

- Zapraszamy gości, którzy chcą zabrać głos w dyskusji. Nie weryfikujemy ich - powiedziała Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.

 

"To przestępstwo"

 

Poseł PO zapytał też marszałka Sejmu, czy wyda polecenie straży marszałkowskiej aby zatrzymała "tego człowieka, który z hasłami rasistowskimi chodził po Sejmie"

 

 

I przypomniał sytuację z czerwca, gdy do Sejmu nie wpuszczono licealistów, którzy mieli uczestniczyć w konkursie historycznym IPN w gmachu parlamentu, bo mieli przypięte do ubrań "równościowe" znaczki, m.in. "Nie dla chaosu w szkole", "Uchodźcy mile widziani", "Parada równości". Licealiści ich nie odpięli.

 

Rzymkowski: trzeba wyciągnąć konsekwencje wobec posła, który go zaprosił

 

O środową sytuację w Sejmie Agnieszka Gozdyra zapytała w programie "Tak czy Nie" Tomasza Rzymkowskiego z Kukiz'15.  

 

- Uważam, że trzeba wyciągnąć konsekwencje wobec posła, który go zaprosił. Ja nigdy nie wpuszczam do Sejmu osób, których nie znam i za które nie jestem w stanie ręczyć swoją osobą - powiedział poseł.

 

 

polsatnews.pl

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie