Podtrucie czadem w Kujawsko-Pomorskiem. Trzy osoby trafiły do szpitala

Polska
Podtrucie czadem w Kujawsko-Pomorskiem. Trzy osoby trafiły do szpitala
Polsat News

Trzy osoby, w tym dziewięciomiesięczne dziecko, zostały podtrute czadem w miejscowości Trepki w powiecie brodnickim (woj. kujawsko-pomorskie). Zaalarmowani przez sąsiadów strażacy wyważyli drzwi mieszkania poszkodowanych. Obecnie wszystkie podtrute osoby są przytomne.

- Dwie osoby dorosłe zostały zabrane śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Gdyni, gdzie będą mogły skorzystać z komory hiperbarycznej. Obie są przytomne - powiedział oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy mł. asp. Tomasz Januszewski. W najlepszym stanie jest dziewięciomiesięczne dziecko.

 

- Karetka zabrała je do brodnickiego szpitala. Działania na miejscu się zakończyły, a nasze zastępy wracają do bazy - dodał oficer dyżurny.

 

- Strażacy nie czekali na przyjazd policji i wyważyli drzwi. Dziecko zostało natychmiast wyniesione na zewnątrz, a dwóm osobom dorosłym pomoc przedmedyczna została udzielona w mieszkaniu - powiedział Januszewski.

 

Do podtrucia czasem mogło dojść w wyniku nieszczelności piecyka na węgiel, ale szczegółowe przyczyny zdarzenia są dopiero badane.

 

Możliwe że któraś z osób będzie musiała trafić do komory hiperbarycznej

 

- Mieszkanie zostało przewietrzone. O sytuacji, służby zaalarmowali sąsiedzi - wskazał Januszewski.

 

Na miejscu działa 12 strażaków z dwóch zastępów straży pożarnej. Zgłoszenie o sytuacji służby otrzymały o godzinie 7:38.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze