"Sprawdzę to". Wiceminister edukacji o wpisie dyrektorki zachęcającym do wstąpienia do ONR

Polska

- Obiecuję, że tą sprawę sprawdzę i się odniosę. Jestem przeciwna, żeby w szkole odbywała się agitacja polityczno-partyjna – powiedziała w programie "Tak czy Nie" Marzena Machałek (PiS). Agnieszka Gozdyra zapytała wiceminister edukacji narodowej o sprawę dyrektorki szkoły podstawowej nr 11 w Stalowej Woli, która udostępniła na Facebooku post zachęcający do dołączania do Obozu Narodowo-Radykalnego.

Joanna Niwierska (nick na Facebooku: Asia Dżoana) udostępniła post użytkownika "Marsz Niepodległości" na swoim prywatnym profilu, który jednak był widoczny dla wszystkich użytkowników portalu społecznościowego. Aktualnie nie można wejść na ten profil. Facebook wyświetla komunikat: "Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna. Być może użyty link wygasł lub strona jest widoczna tylko dla grupy odbiorców, do której nie należysz".

 

"Nie widzę w tej organizacji nic złego"

 

Jeden z użytkowników Facebooka skomentował post dyrektorki, dziwiąc się, że "nawołuje do wstąpienia do ONR, organizacji faszyzującej i skrajnie nacjonalistycznej".

 

"ONR nie jest organizacją związaną z faszyzmem. Owszem głoszą miłość do Ojczyzny i nacjonalizm w zdrowym wydaniu. Obserwuję ONR już od dłuższego czasu i nie widzę w tej organizacji nic złego." – odpisała Asia Dżoana.

 

- Tą sprawę muszę poznać i nie chciałabym, aby przeczytanie wpisu przesądziło o sprawie - powiedziała w "Tak czy Nie" wiceminister Machałek.

 

stw24.pl, Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie